13 września

Habana Abierta nagra pierwszy album na KubieKubański zespół muzyki alternatywnej „Habana Abierta”, występujący w Hiszpanii od 1996 roku planuje nagrać swoją pierwszą płytę na Kubie dla uświetnienia przypadającego na przyszły rok 20-lecia swojej działalności, poinformowały lokalne media.


Płyta, która miałaby być nagrana w Egrem (Instytucie Nagrań i Edycji Muzycznej), przewiduje współpracę ze wszystkimi artystami, którzy kiedyś mieli styczność z „Habana Abierta”, powiedział wokalista zespołu, Luis Barbería cytowany przez Narodową Agencję Informacyjną (AIN).

„Kiedy zaczynaliśmy byliśmy tylko grupą młodych chłopaków zakochanych w muzyce i za każdym razem, kiedy słyszeliśmy, że ktoś dobrze grał namawialiśmy go, żeby do nas dołączył, to dlatego mieliśmy tylu członków”, wspomina wokalista.

Zapowiedział również wspólne zamiary dołączenia José Luisa Mediny, Vanito Browna i Alejandro Gutiérreza do trasy koncertowej po wyspie w celu dotarcia ze swoją muzyką do „wszystkich możliwych miejsc i scen”, a także realizację projektu audiowizualnego wspólnie z Egrem, który przedstawiałby historię grupy i obchody 20-lecia istnienia.

Początki zespołu, który naznaczył swoje pokolenie przypadają na wczesne lata 90., kiedy Vanito Brown był gospodarzem spotkania w Casa de la Cultura de Plaza w Hawanie, zwykłego spotkania tłumaczy jak Andy Wilalón, Pepe de Valle, Alejandro Frómeta, Carlos Santos, Raúl Ciro, Kelvis Oczoa czy sam Barbería.

„Habana Abierta” wyróżnia się poprzez różnorodność swoich muzyków, wspólne tworzenie y łączenie tak odległych gatunków muzycznych jak rock, jazz, blues, hip-hop i reggae z son, guaracha, trova oraz rytmami afrokubańskimi, które stało się ich znakiem firmowym.

Do tych dźwięków dołączają teksty o wyrażaniu złożoności kubańskiej rzeczywistości ostatnich dwóch dekad, zawierające takie tematy jak różnice międzypokoleniowe, emigracja i tęsknota.

Ochoa i Boris Larramendi, byli członkowie grupy, założyli „Habana Blues Band”, przy okazji filmu „Habana Blues”, zwycięzcy nagrody Goya 2006 dla najlepszej ścieżki dźwiękowej.

Pierwszym albumem zespołu był „Habana Oculta” (1996), w Hawanie, ale płyta wydana została w Madrycie, gdzie rok później ukazała się „Habana Abierta”, a także następne „24 horas” (1999) i „Boomerang” w 2005.

Ich publiczność na Wyspie śledziła twórczość „Habana Abierta” przekazując sobie nagrania na pendrive’ach i kopiowanych płytach, i dopiero w 2003 roku grupa zagrała swój pierwszy koncertna Wyspie, konkretnie sali „La Tropicana”, gdzie powrócili w roku 2012.

(EFE)Habana Abierta, "Corazón Boomerang" do posłuchania:

(Tekst oryginalny: Habana Abierta grabará su primer disco en Cuba, 03.09.2015, CubaNet;

źródło zdjęcia: http://archivo.cubarte.cult.cu/Imagenes/
articulos/habana2506ed86447b1d_crop.jpg))

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...