07 grudnia

Historyczna porażka Cháveza


Wczoraj w Wenezueli odbyły się powszechne wybory parlamentarne. Zgodnie z prognozami wygrała je opozycja. 

Co pisały dzisiejsze dzienniki po tamtej stronie Atlantyku? [AKTUALIZACJE]
CUBANET (KUBA):

Historyczna porażka Cháveza: opozycja wygrywa wybory parlamentarne

W stolicy Wenezueli był już poniedziałek, kiedy Państwowa Komisja Wyborcza (CNE) podała pierwsze oficjalne wyniki: opozycja wygrała wybory parlamentarne, zdobywając 99 ze 167 miejsc w Parlamencie.

Według pierwszego biuletynu informacyjnego, wydawanego przez CNE, choć do zatwierdzenia pozostały jeszcze wyniki niektórych okręgów z różnych stanów,  początkowe dane przyznają zdecydowane zwycięstwo opozycji.W Wenezueli większość bezwzględna parlamentu to 84 deputowanych, ale większość kwalifikowaną – 2/3 parlamentu – stanowi 112.


Jedność Demokratyczna (MUD)
Później Jedność Demokratyczna (MUD) opublikowała prognozy, że opozycja uzyska 113 miejsc w Parlamencie.

Jednakże dla wielu analityków, jest to jedynie początek. To „Zgromadzenie, które ma przed sobą ogrom pracy”, powiedział prezenter kanału YouTube, utworzonego na te wybory przez MUD.Tej niedzieli głosować udała się ogromna ilość Wenezuelczyków, ponad 74% uprawnionych do głosowania.


Dla opozycji stanowi to najważniejsze zwycięstwo przez 16 lat rządów Cháveza.
Tekst oryginalny: https://www.cubanet.org/destacados/derrota-historica-del-chavismo-la-oposicion-gana-las-legislativas/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...