22 maja

Mujica: Nicolasowi Maduro "kompletnie odbiło"


Były prezydent Urugwaju dodał, że w Wenezueli "wszyscy są obłąkani i uważają się za nie wiadomo kogo"
Były prezydent Urugwaju, José Mujica, powiedział, że w Wenezueli „wszyscy są obłąkani”, a prezydentowi Nicolasowi Maduro „kompletnie odbiło”, według relacji przytaczanych przez lokalne wiadomości.
Mujica zareagował na ostry spór, który Maduro utrzymuje ze swoim byłym ministrem spraw zagranicznych, a obecnie Sekretarzem OEA (Organizacji Państw Amerykańskich), Luisem Almagro.


Maduro, który wprowadził stan wyjątkowy i wszczął protesty opozycji przeciwko odmowie przez rząd zaakceptowania referendum w sprawie odwołania Maduro, oskarżył Almagro o „zdradę” y bycie agentem CIA.


Mujica, według oświadczenia opublikowanego na stronie urugwajskiego dziennika Subrayado, powiedział, że Almagro „nie jest żadnym zdrajcą. Jest adwokatem i niewolnikiem prawa”.


Były przywódca, który wycofał swoje poparcie polityczne dla Almagro, obu członków z tej samej partii koalicji rządu Frente Amplio, właśnie przez krytykę, którą skierował pod adresem Wenezueli od czasu, kiedy przystąpił do OPA, był bardzo krytyczny wobec Maduro.

Według Subrayado Mujica zawsze mówił, że szanuje przywódcę ale „to nie znaczy, że nie powiem, że jest szalony, jemu kompletnie odbiło”.


Ponadto twierdzi, że „w Wenezueli wszyscy są obłąkani. Uważają się za nie wiadomo kogo, a w ten sposób nie naprawią niczego”.

Mujica rządził Urugwajem między 2010 i 2015 i był bardzo bliski chawizmu, pomagając również Maduro w podczas jego drogi do władzy.

Almagro, który był jego kanclerzem, miał w środę - kolejne już - mocne starcie z rządem Wenezueli przez list otwarty.

„Oby nikt nie popełnił tego szaleństwa, by zrobić zamach stanu przeciwko tobie, ale obyś ty również tego nie zrobił” odpowiedział Nicolasowi Maduro na jego oskarżenia.

„To twoje zadanie. Ty masz moralny nakaz przeprowadzenia referendum w 2016 roku”, napisał Almagro w ostrym liście otwartym do spadkobiercy Hugo Chaveza.

„Odrzucać opinię narodu, odmawiać mu możliwości decydowania zmienia cię w jeszcze jednego dyktatora, których tak wielu miał ten kontynent”, ciągnął dalej dyplomata.

Dzień po tym jak wenezuelski prezydent oskarżył go służenie amerykańskiej agencji wywiadowczej (CIA), Almagro zarzucił mu kłamstwo, wezwał, by wypuścić „więźniów politycznych” i przywrócić „prawowitą władzę” parlamentowi wenezuelskiemu, jako że zauważył zmniejszenie jego praw konstytucyjnych przez Sąd Najwyższy zaraz po tym, jak musiał pogodzić się z faktem większości opozycji zdobytej w wolnych wyborach.(źródło tekstu: https://www.cubanet.org/noticias/mujica-maduro-esta-loco-como-una-cabra/
źródło zdjęć:http://www.lr21.com.uy/wp-content/uploads/2015/12/Mujica-Maduro-e.jpg)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...