05 czerwca

Maduro odpowiada Mujice

Były prezydent stwierdził w tym tygodniu, że „Maduro kompletnie oszalał”Nicolás Maduro

Prezydent Wenezueli, Nicolás Maduro, powiedział w czwartek, że prawdą jest, że kompletnie mu odbiło, robiąc tym samym aluzję do wypowiedzi, której w środę udzielił były prezydent Urugwaju, José Mujica (2010-2015), a która dotyczyła wenezuelskiego przywódcy.
„Kompletnie mi odbiło, tak, odbiło mi z miłości do Wenezueli, do rewolucji boliwariańskiej”, powiedział Maduro podczas uroczystości z działaczami Zjednoczonej Partii Socjalistycznej Wenezueli (PSUV) w Caracas, podczas której zaznaczył, że oszalał przez „mówienie zdrajca do zdrajcy”. „A do osoby, którą nazwałem zdrajcą: zdrajca pozostanie szują!, na zawsze”, dodał.


Były prezydent Urugwaju, José Mujica, powiedział w środę, że przywódca wenezuelski, Nicolás Maduro, „kompletnie oszalał”, broniąc przy tym sekretarza generalnego Organizacji Państw Amerykańskich (OEA), Luisa Almagro.

Mujica podkreślił, że ma „ogromny szacunek” do wenezuelskiego prezydenta, zaznaczając jednak, że „nie oznacza to, że nie powiem, że oszalał, bo kompletnie mu odbiło”. „W Wenezueli wszyscy są obłąkani. Uważają się za nie wiadomo kogo, a w ten sposób nie naprawią niczego” stwierdził Mujica według informacji jednego z dzienników urugwajskich.

Odnośnie do oskarżeń Wenezueli pod adresem Almagro o „bycie zdrajcą” Mujica podkreślił, że „Almagro – który był Ministrem Spraw Zagranicznych – nie jest żadnym zdrajcą”. „Jest adwokatem, niewolnikiem Prawa” oświadczył. „Nie zgadzam się z Almagro w pewnych kwestiach, ale nie zgadzam się także z Maduro w tej sprawie” powiedział, dodając ponadto, że Almagro nie jest również agentem opłacanym przez CIA.

„W Wenezueli przekraczają wszelkie granice w utarczkach słownych” stwierdził. Sam Almagro odpowiedział w środę na „kłamstwa” Maduro y zaapelował do jego „przyzwoitości” z prośbą, by ten ułatwił organizację referendum odwoławczego i nie był „kolejnym dyktatorem”.

Almagro wyjaśnił w liście otwartym, że nie jest agentem CIA, ani „zdrajcą”, jego sumienie jest „czyste” pomimo krytyki wielokrotnie wypowiadanej pod adresem Maduro.


źródło tekstu: https://www.cubanet.org/venezuela/maduro-le-responde-a-mujica/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...