26 czerwca

Wielki finał, wielki rewanżDziś w nocy czasu polskiego odbędzie się wielki finał Copa América Centenario.


Przed rokiem sensacyjnie przed własną publicznością reprezentacja Chile pokonała faworyzowaną Argentynę w karnych 4:1. W regulaminowym czasie padł bezbramkowy remis.

Obie drużyny spotkały się już w tym roku w pierwszym meczu grupy D. 7 czerwca w Santa Clara (USA) po golach Banegi i Di Marii Argentyna wygrała 2:1. Jak będzie dziś?Oto nagłówki dzisiejszego wydania największych dzienników z obu krajów:

argentyński ClarínClarín, 26.06.2016


Finał i rewanż
Kolejny raz Argentyna z Chile
Od godziny 21, w New Jersey, reprezentacja spróbuje zrewanżować się za porażkę z 2015 roku. I przerwać passę 23 lat bez tytułu w seniorskiej piłce. Jeśli padnie remis, będzie dogrywka i karne. Messi zagra od początku.

i chilijskie El Mercurio

El Mercurio, 26.06.2016Arturo Vidal, szczerze dla „El Mercurio”:


“Oddamy życie za reprezentację”

Skrzydłowy zapowiada wielki finał Copa América przeciwko Argentynie: „Wiemy, że nie możemy się pomylić”

Ankieta poświęcona złotemu pokoleniu: 59% uważa, że najlepsza Roja1 w historii była za czasów Sampaoli, a 14% wskazuje tę obecną, Pizziego2.Jedno jest pewne. W obu krajach sprawa jest traktowana bardzo poważnie. Kto wygra? Dowiemy się już dziś w nocy!
_______

1 La Roja to przydomek reprezentacji Chile
2 Jorge Luis Sampaoli Moya - trener reprezentacji Chile w latach 2012-2016.  W 2015 roku jego drużyna pokonała w finale Copa America Argentynę.
   Juan Antonia Pizzi - od 2016 następca Sampaoliego. Ma szansę powtórzyć wyczyn swojego poprzednika.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...