21 maja

Echa wyborów


Nie milkną echa wczorajszych wyborów prezydenckich w Wenezueli
W artykule “Chawizm, zaraza XXI wieku” na portalu Infobae możemy przeczytać jak różne osobistości, od Luisa Almagro, przez Mario Vargasa Llosę, po Ricardo Hausmanna przedstawiają swoje poglądy na temat pogorszenia się sytuacji i spirali przemocy, w którą wkroczył ten karaibski naród.Kryzys w Wenezueli


"Nigdy nie widziałem kraju, który upadłby całkowicie, z ekonomicznego, społecznego, politycznego i instytucjonalnego punktu widzenia" mówi Almagro.

Protesty przeciw Maduro
"To polityka, która głęboko zaogniła kraj, dzieląc go na praktycznie samobójczy" dodaje laureat nagrody Nobla Vargas Llosa.

Hausmann dodaje, że "Chawizm to fantastyczny zbiór wszystkich błędów polityki gospodarczej popełnionych w historii".El País informuje, że rządy tak zwanej Grupy Lima, do której należą Argentyna, Brazylia, Kanada, Kolumbia lub Meksyk, nie uznają wyników wyborów w Wenezueli "za niespełnienie standardów demokratycznych"

Ponadto w dzienniku przeczytać możemy, że Henri Falcón neguje wyniki i wzywa do zorganizowania nowych wyborów.

Javier Bertucci
To samo reakcji o Javiera Bertucciego pisze portal maduras.com

Natomiast informację jakoby wybrany ponownie naprezydenta Nicolás Maduro poinformował, że zwróci się do Państwowej Rady Wyborczej (CNE) o zbadanie 100% punktów wyborczych uruchomionych 20 maja, aby rozpatrzyć wszystkie skargi portal nazywa po prostu cynizmem.

Polecamy również obszerny artykuł w argentyńskim Clarín:
Maduro "nadal rządzi, ponieważ zastosował dyktatorski pakiet", mówi politolog Luis Salamanca.

"Wenezuela jest wyniszczonym krajem i pozostanie takim jeszcze przez jakiś czas, co może zwiększyć atrakcyjność przesłania Chaveza" - skomentował prezydent Dialogu Międzyamerykańskiego.


Nicolas Maduro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Jeśli spodobał Ci się nasz post, pozostaw po sobie jakiś ślad w postaci komentarza, będzie nam bardzo miło :) Pozdrawiamy i zapraszamy Cię do nas ponownie!

PAMPA - smak Argentyny w centrum Wrocławia

  Mamy pełno pomysłów, raczej jesteśmy spontaniczni i bardzo staramy się, aby w naszym życiu nie zadomowiła się nuda. Czasami trudno za nami...